Hazır Betonun Taşınması

Hazır beton çabuk kullanılması gereken bir ürün olduğundan çimento ve betonun cinsine ve kimyasal katkının türüne bağlı olarak belli bir sürede taşınması müşteri tarafından teslim alınması ve kalıba aktarılması gerekmektedir.Hazır beton bu özelliği bakımından transmikser adı verilen özel kamyonlarla taşınır ve teslimata kadar homojenliğini koruması için transmikserde karıştırılır.
Transmikser operatörü betonu müşterinin şantiyesine taşır, pompa operatörüde betonu istenilen noktaya kalıba aktarır. Hazır betonun taŞınması işleminde 90 km den uzak mesafeye ve 2,5 saat geçmemesine dikkat edilir. Bu süre yaz koşullarında 2 saate kadar düşebilmekte ve kimyasal katkılarla 3 saate kadar çıkarılabilmektedir.

HAZIR BETONUN TESLİM ALINMASI

Her transmikserin irsaliyesi betonu basmaya baŞlamadan önce muhakkak kontrol edilir, siparişe uygun olup olmadğı ve taşıma süresinin geçmediğinden emin olunur.

Taze betonun kıvamı kontrol edilir siparişte belirtilen kıvam sınıfına uyup uymadığına bakılr fazla ise beton geri çevrilr, düşük ise beton firmasıyla irtibata geçilir.

Taze betondan TSE EN 206-1 de belirtilen miktarda ve şekilde numune alınır.

HİZMETLERİMİZ